Udany start Wieczystej

Bardzo udany start w rozgrywkach klasy A zanotowali piłkarze Wieczystej Kraków. W niedzielne przedpołudnie pokonali rywala "zza miedzy" - Dąbskiego Kraków 3:0. Wynik wysoki, być może nie odzwierciedla w stu procentach wydarzeń boiskowych, ale to nasza drużyna umiejętnie ustawiona przez trenera Michała Guję zdobywała bramki i punktowała przeciwników.

Patrząc na posiadanie piłki lepsze wrażenie mogli sprawiać rywali, ale to Wieczysta była konkretniejsza na boisku. Już w 10. minucie sam na sam z bramkarzem znalazł się Kamil Banachowicz, ale nie udało się zakończyć akcji bramką. Lepiej było w 40. minucie. Banachowicz przeprowadził dynamiczną akcję lewą stroną, minął dwóch rywali z ostrego kąta pokonał bramkarza. Tak padła pierwsza bramka w nowym sezonie dla Wieczystej!

W drugiej połowie w 55. minucie na 2:0 podwyższył Grzegorz Kwiecień, którego strzał po lekkim rykoszecie przelobował bramkarza Dąbskiego. 5 minut później "kropkę nad i" mógł postawił Banachowicz, ale jego strzał z dystansu z trudem na raty obronił Wadowski.

W ostatniej minucie prawdziwym nosem trenerskim popisał się debiutujący dziś na ławce żółto-czarnych trener Michał Guja. Na boisku pojawił się debiutant, wychowanek klubu - Patryk Nowakowski, a jego drugi kontakt z piłką zakończył się golem na 3:0, kiedy to udanie wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem.

Trzy bramki, trzy punkty, udane debiuty i dobry start i rezultat z trudnym przeciwnikiem - to musi cieszyć!

Wieczysta Kraków - Dąbski Kraków 3:0 (1:0)