Udany start Wieczystej

  2015-08-23  

Bardzo udany start w rozgrywkach klasy A zanotowali piłkarze Wieczystej Kraków. W niedzielne przedpołudnie pokonali rywala "zza miedzy" - Dąbskiego Kraków 3:0. Wynik wysoki, być może nie odzwierciedla w stu procentach wydarzeń boiskowych, ale to nasza drużyna umiejętnie ustawiona przez trenera Michała Guję zdobywała bramki i punktowała przeciwników.

Patrząc na posiadanie piłki lepsze wrażenie mogli sprawiać rywali, ale to Wieczysta była konkretniejsza na boisku. Już w 10. minucie sam na sam z bramkarzem znalazł się Kamil Banachowicz, ale nie udało się zakończyć akcji bramką. Lepiej było w 40. minucie. Banachowicz przeprowadził dynamiczną akcję lewą stroną, minął dwóch rywali z ostrego kąta pokonał bramkarza. Tak padła pierwsza bramka w nowym sezonie dla Wieczystej!


W drugiej połowie w 55. minucie na 2:0 podwyższył Grzegorz Kwiecień, którego strzał po lekkim rykoszecie przelobował bramkarza Dąbskiego. 5 minut później "kropkę nad i" mógł postawił Banachowicz, ale jego strzał z dystansu z trudem na raty obronił Wadowski.


W ostatniej minucie prawdziwym nosem trenerskim popisał się debiutujący dziś na ławce żółto-czarnych trener Michał Guja. Na boisku pojawił się debiutant, wychowanek klubu - Patryk Nowakowski, a jego drugi kontakt z piłką zakończył się golem na 3:0, kiedy to udanie wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem.


Trzy bramki, trzy punkty, udane debiuty i dobry start i rezultat z trudnym przeciwnikiem - to musi cieszyć!


Wieczysta Kraków - Dąbski Kraków 3:0 (1:0)
Banachowicz 40, Kwiecień 55, Nowakowski 90


Żółte kartki: Heretyk, Banachowicz, J. Świątek - Wadowski, Turczyk


Sędziował: Daniel Kozioł


Wieczysta: Małek - M. Świątek, Świst, Sasak, J. Świątek - Banachowicz, Grabski, Grzyb (83 Kaczor), Duniec (90 Nowakowski), Heretyk (68 Kozłowski) - Kwiecień (60 Wiewióra)


Dąbski: Wadowski - Szot, Gilarski, Bicz (83 Wilk), Skowroński (61 Frycz), Semper (60 Rospond), Cebula, Madyda (71 Jękot), Wijata, Turczyk, Małota

seniorzy klasa a dąbski

Podziel się tą wiadomością: