Nieplanowana porażka

  2015-08-30  

W niedzielne upalne popołudnie w Krzeszowicach przyszło nam przełknąć pierwszą gorzką pigułkę w klasie A. Po udanej inauguracji z Dąbskim zespół liczył na dobry wynik z Górzanką Nawojowa Góra. Boisko jednak zweryfikowało nasze plany...

Obraz gry przez 90 minut wyglądał niemal tak samo. Wieczysta starała się prowadzić grę, wymieniać podania, rozgrywać piłkę do boku, itd. Wszystko to jednak toczyło się w jednostajnym tempie i było „kasowane” na 30 metrze przed bramką gospodarzy. Ci zaś nastawili się na prostą broń jaką jest kontratak i już w 15. minucie dali sygnał ostrzegawczy, kiedy to strzał z prawej strony po kontrataku obronił Mateusz Małek. 10 minut później było już znacznie gorzej. Po interwencji Mateusza Sasaka sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Małek wyczuł intencję strzelca, ale piłka mimo to wpadła do bramki. Po straconej bramce „żółto-czarni” nadal prowadzili grę, ale poza kilkoma rzutami wolnym i wrzutkami z okolic pola karnego nic groźnego pod bramką Górzanki się nie działo. Mało tego tuż przed końcowym gwizdkiem na przerwę gospodarze wyprowadzili drugi cios. Sobczyk oddał „strzał życia” i piłka wpadła idealnie pod poprzeczkę.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Kamil Wiewióra, który miał rozruszać grę z przodu. Niestety mimo, że nasi zawodnicy praktycznie nie schodzili z połowy przeciwnika to sytuacji bramkowych był jak na lekarstwo. Na domiar złego gra się niebezpiecznie podostrzyła, a prowadzący zawody arbiter chyba nie do końca dobrze radził sobie z wydarzeniami boiskowymi, bo z minuty na minutę atmosfera na murawie była coraz bardziej nerwowa. Ostatecznie skończyło się to czerwoną kartką (drugą żółtą) już w doliczonym czasie gry dla Kamila Banachowicza. Wynik niestety nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się pierwszą naszą porażką.

Oby ta porażka pozytywnie wpłynęła na drużynę i już w najbliższym meczu z Wandą Kraków na naszym stadionie wróciło zwycięskie oblicze naszej drużyny.


Górzanka Nawojowa Góra – Wieczysta Kraków 2:0 (2:0)
Haber 24 (k), J. Sobczyk 45


Żółte kartki: Gędłek, J. Sobczyk – Banachowicz, Wiewióra,Świst
Czerwona kartka: Banachowicz 90 – za drugą żółtą

Górzanka: Harpak – J. Kisielak, Derejko (21 Gęślicki), Mazur, J. Sobczyk, Nawała, Gędłek, Damian Sobczyk, Janikowski (42 Dzidek), Haber (90 Ł. Kisielak), Dawid Sobczyk (46 Kucik)

Wieczysta: Małek – M. Świątek, Sasak, Świst, J. Świątek – Heretyk (88 Rawski), Grabski (60 Dobosz), Duniec (68 Kozłowski), Grzyb, Banachowicz – Kwiecień (46 Wiewióra)

seniorzy klasa a górzanka nawojowa góra

Podziel się tą wiadomością: