Tęcza nie dała rady

W meczu III rundy Pucharu Polski naszym przeciwnikiem była Tęcza Piekary. Wieczysta zwyciężyła pewnie 3:0 i awansowała dalej!

Dzisiejszy pucharowy mecz był okazją do zmierzenia swoich sił z rywalem wyższej ligi. Tęcza Piekary na co dzień występuje w lidze okręgowej. Początek spotkania nie zapowiadał tak łatwej wygranej. Przeciwnik podszedł wysoko, a dodatkowo nasze czasem proste błędy powodowały, że gra nie była płynna.

Sytuacja poprawiła się po kwadransie. Wtedy to w polu karnym po indywidualnej akcji sfaulowany został Kamil Banachowicz, a Filip Fryc podobnie jak podczas niedzielnego spotkania z Dąbskim okazał się bezbłędnym egzekutorem jedenastki. Parę minut później ponownie Filip uderzał z dystansu, ale piłka odbiła się od słupka. Tęcza najlepszą okazję zmarnowała w 19. minucie. Po nieporozumienie w naszej obronie piłka toczyła się w kierunku bramki, ale ostatecznie odbiła się od słupka i wpadła w ręce Karola Duchnowskiego.

Druga połowa była lepsza w wykonaniu „żółto-czarnych”, co udowodnili dwoma bramkami. Najpierw Filip Fryc sam odzyskał piłkę, po czym lobem przerzucił bramkarza przyjezdnych. Tuż przed końcem w sytuacji sam na sam wynik ustalił Kamil Banachowicz. Zwycięstwo mogło być jeszcze okazalsze, ale w dwóch dobrych sytuacjach górą w pojedynka z Grzegorzem Kwietniem był bramkarz Tęczy.

Wieczysta po kolejnym dobrym meczu awansowała do IV rundy Pucharu Polski, gdzie zmierzy się kolejnym przedstawicielem ligi okręgowej – Prokocimiem Kraków.

Puchar Polski, III runda, 31.08.2016 r. godz. 17:00
Wieczysta Kraków - Tęcza Piekary 3:0 (1:0)