Pucharowe emocje przy Chałupnika

  2016-09-16  

Trwa pucharowa przygoda Wieczystej. W środę "żółto-czarni" pokonali w rzutach karnych trzecią drużynę klasy okręgowej - Prokocim i awansowali dalej. Emocji w tym meczu nie brakowało!

Mecz świetnie rozpoczął się dla naszej drużyny. Dobre podanie Szymona Witka w swoim stylu wykorzystał Kamil Banachowicz i strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Prokocimia. Mecz stał na niezłym poziomie. Obie drużyny starały się cierpliwie budować swoje akcje i podaniami zdobywać teren. Tuż przed przerwą Wieczysta wykorzystała drugą okazję do zdobycia bramki. Piotr Świst dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a tam bramkarz wypiąstkował piłkę pod nogi Szymona Witka, który skierował piłkę do pustej bramki.

Druga połowa znów mogła się świetnie zacząć dla gospodarzy. Najpierw Jakub Świątek nie wykorzystał sytuacji sam na sam, a później w golkipera trafił Kamil Banachowicz. Niestety zemściło się to w ciągu dwóch minut na kwadrans przed końcem spotkania. W niegroźnej wydawałoby się sytuacji główkował Mateusz Olszański, ale Karol Duchnowski tak niefortunnie interweniował, że piłka odbiwszy się od jego pleców wpadła do siatki. Minutę później był już remis. Pięknym strzałem z dystansu popisał się Patryk Wolanin, a futbolówka po odbiciu się od poprzeczki wpadła do bramki.

Wobec remisu w regulaminowym czasie gry arbiter zarządził konkurs rzutów karnych. Do ostatniego strzału zawodnicy obu drużyn byli bezbłędni. Wtedy do piłki podszedł napastnik Prokocimia Dominik Kaczorowski. Jego strzał wyczuł i obronił Karol Duchnowski. W ten sposób ku radości całej drużyny i zgromadzonych kibiców Wieczysta awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski, gdzie zmierzy się z obecnym liderem IV ligi - drużyną rezerw Cracovii Kraków.

IV runda Pucharu Polski, 14.09.2016 r. godz. 16:30
Wieczysta Kraków - Prokocim Kraków 2:2 (2:0) k. 5:4
Banachowicz 4, Witek 42 - Olszański 75, Wolanin 75

Żółte kartki: Cieśla, Świst - Barcik
Sędziował: Artur Kijak

Wieczysta: Duchnowski - J. Świątek, Świst, Górka, Cieśla - M. Świątek (65 Kwiecień), Rybski (72 Nowakowski), Fryc, Grzyb, Banachowicz - Witek

Prokocim: Hajduk - Fornalczyk (82 Kafel), Bąk, Stankiewicz, Cavarra - Kuklewicz (61 Wojdyła), Marut, Olszański, Łobodziński (61 Barcik), Jurecki (46 Wolanin) - Kaczorowski

Rzuty karne:
1-0 Górka
1-1 Marut
2-1 Fryc
2-2 Barcik
3-2 Świst
3-3 Wojdyła
4-3 Banachowicz
4-4 Stankiewicz
5-4 Cieśla
5-4 Kaczorowski (broni Duchnowski)wieczysta prokocim puchar polski

Podziel się tą wiadomością: