Kolejny krok do celu

Dziś w Krzeszowicach Wieczysta pokonała 4:1 drużynę Górzanki Nawojowa Góra. Na półmetku rundy jesiennej nasz drużyna zajmuje pozycję lidera z zaledwie dwoma straconymi punktami po zremisowanym meczu.

Przyjeżdżając do Krzeszowic na mecz większość miała w głowie ubiegłoroczną niespodziewaną porażkę 0:2. Wieczysta chciała wziąć dziś rewanż, za tamto nieudane spotkanie i udało jej się to w 100%. Już w 10. minucie podopieczni Michała Guji prowadzili 1:0 za sprawą Grzegorza Kwietnia. Zawodnik ten parę minut później mógł podwyższyć prowadzenie, ale jego strzał obronił bramkarz Górzanki. Wieczysta cały czas jednak prowadziła grę i kwestią czasu były kolejne bramki. W 29. minucie najładniejszą akcję całej drużyny w meczu i dośrodkowanie Kuby Świątka na bramkę zamienił Szymon Witek.

W 41. minucie błąd przy wyprowadzeniu piłki zakończył się bramką na 2:1 dla Górzanki. W polu karnym znalazł się Sebastian Janikowski i pokonał Mateusza Małka. Na przerwę w lepszych humorach schodziła jednak Wieczysta. Tym razem błysnął Kamil Banachowicz, który zawodników Górzanki mijał niczym tyczki slalomowe, by w końcu skierować piłkę do siatki tuż obok interweniującego bramkarza.

Emocje w drugiej połowie zakończyły się w zasadzie w 55. minucie. Wtedy to drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną ujrzał zawodnik Górzanki Jakub Sobczyk. Od tej pory gospodarze zamknęli się na własnej połowie, a Wieczysta z korzystnym rezultatem też nie forsowała tempa. Jedyną bramkę w tej części gry zdobył Szymon Witek, który wykończył bardzo ładne podanie Filipa Fryca i ustalił wynik na 4:1.

A klasa, 02.10.2016 r. godz. 16:00
Górzanka Nawojowa Góra - Wieczysta Kraków 1:4 (1:3)