Wieczysta mistrzem jesieni w zimowej scenerii

  2016-11-13  

Przy padającym śniegu rundę jesienną w krakowskiej A-klasie kończyli zawodnicy Wieczystej i Zelkowa. Dzięki wygranej 3:1 "żółto-czarni" utrzymali pozycję lidera i zostali mistrzami jesieni!

Przez długi okres czasu mecz był wyrównanym pojedynkiem. Gra toczyła się głównie w środku pola, a mokra murawa i padający śnieg sprzyjały walce, wślizgom i starciom o piłkę. Po pół godzinie gry szczelna do tej pory defensywa Zelkowa popełniła błąd, a Grzegorz Kwiecień wykorzystał niezdecydowanie bramkarza i bardzo przytomnym technicznym strzałem zdobył bramkę na 1:0.

Po zmianie stron pierwsza akcja przyjezdnych powinna zakończyć się wyrównującym golem, ale świetnie w bramce spisał się Mateusz Małek. W odpowiedzi piłkę z lewej strony zacentrował w pole karne Jakub Świątek, a Kamil Banachowicz przy biernej postawie golkipera skierował futbolówkę do bramki. Zelków cały czas dążył do nawiązania walki i zdobycia kontaktowej bramki. Świetna ku temu okazja była po uderzeniu z rzutu wolnego, ale ponownie w bramce bez zarzutu spisał się Mateusz Małek. Odpowiedź Wieczystej znów byłą piorunująca. Wprowadzony po przerwie na boisko Szymon Witek podwyższył wynik na 3:0. Ambitnie grający goście zdołali jeszcze strzelić gola (jego autorem był Maciej Skotniczny), ale do końca meczu już nic się nie zmieniło i Wieczysta wygrała 3:1 zdobywając tym samym tytuł mistrza jesieni!

A klasa, 12.11.2016 r. godz. 12:00
Wieczysta Kraków - JKS Zelków 3:1 (1:0)
Kwiecień 31, Banachowicz 48, Witek 72 - Skotniczny 75

Sędziował: Bartłomiej Pittner
Żółte kartki: Kwaśniewski

Wieczysta: Małek - Cieśla, Górka, Sasak, J. Świątek - Sroczyński, Ścigalski, Fryc, Grzyb, Banachowicz - Kwiecień

Zelków: Długopolski - Radwanek, Kwaśniewski, Rokosz, Sendor - Forysiński, Świerad, Skotniczny, Marzec - Maciejaszek, Biedawieczysta zelków seniorzy

Podziel się tą wiadomością: