Puchar dla Dąbskiego po raz trzeci

  2017-01-17  

W niedzielę zgodnie z wieloletnią tradycją zawodnicy Wieczystej, Dąbskiego i Zwierzynieckiego spotkali się na boisku, aby zagrać między sobą i wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Sportowo najlepsza okazała się ekipa Dąbskiego, ale wygranymi są wszyscy uczestnicy - uzbierano bowiem rekordową kwotę ponad 4500zł!

Mini turniej na Wieczystej rozpoczął się o 12:30. W pierwszym spotkaniu Wieczysta mierzyła się ze Zwierzynieckim. Mimo kilku dobrych okazji dla "żółto-czarnych" bramkę na 1:0 zdobył Zwierzyniecki. Równo z ostatnim gwizdkiem wyrównał jednak Kamil Banachowicz i o wyniku przesądziły rzuty karne, które lepiej wykonywała Wieczysta.

Również w drugim meczu pomiędzy Zwierzynieckim a Dąbskim do rozstrzygnięcia potrzebny był konkurs jedenastek, w którym lepsi okazali się zawodnicy Dąbskiego (w regulaminowym czasie nie padła żadna bramka). O wygranej i zdobyciu pucharu miał więc decydować mecz pomiędzy Wieczystą a Dąbskim. Na boisku sytuacja zmieniała się raz w jedną, raz w drugą stronę i ostatecznie spotkanie zakończyło się... remisem 3:3. Ponownie arbiter zarządził konkurs rzutów karnych, które lepiej egzekwowali zawodnicy z Dąbia i im po raz trzeci z rzędu przypadł puchar.

Po zmaganiach sportowych odbyła się licytacja pamiątek. Oprócz kalendarzy, proporczyków, szalików czy odznak klubowych można było wylicytować m. in. koszulkę z autografami zawodników Lechii Gdańsk oraz koszulkę Rafała Grodzickiego z Ruchu Chorzów. Licytacja była niezwykle udana - uzbierana została rekordowo w historii spotkań kwota ponad 4500zł!

Dziękujemy wszystkim za udział w tym wydarzeniu i zapraszamy już za rok!


wieczysta wośp zwierzyniecki dąbski

Podziel się tą wiadomością: