133 dni minęło. Zaczynamy!

  2017-03-23  

Po dokładnie 133 dniach przerwy w sobotę na boisko wrócą piłkarze Wieczystej. Cel na rundę wiosenną jest jeden - utrzymanie pozycji lidera i awans do klasy okręgowej. Drużyna ma za sobą solidnie przepracowany okres zimowy.

Już na początku stycznia podopieczni Michała Guji wrócili do treningów. Najpierw siły zmierzyli z Dąbskim i Zwierzynieckim w tradycyjnym spotkaniu z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od lutego natomiast co tydzień regularnie rozgrywane były sparingi - 6 z nich zakończyło się wygraną, 1 remisem i 1 porażką.

Strażak Rączna 7:1 (Cieśla x2, Kwiecień x2, Rybski x2, Sasak)
Złomex Branice 1:0 (M. Świątek)
Strażak Kokotów 4:1 (Grzyb x2, Ścigalski, M. Świątek)
Świt Krzeszowice 2:2 (Cieśla, Witek)
UKS Sygneczów 3:1 (Grzyb, Kwiecień, Koprowski)
Bronowianka 0:1
Libertów 4:1 (Shutyak, Rawski, Grzyb, Dębski)
Spójnia Osiek 4:2 (Koprowski x2, Grzyb, Rybski)

Wieczysta wiosną będzie również mocniejsza kadrowo. Naszym zawodnikiem został Mateusz Niechciał - wychowanek Wieczystej, a później zawodnik takich klubów jak Hutnik, Płomień Jerzmanowice, GKS Katowice, Sandecja Nowy Sącz, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Okocimski Brzesko, Limanovia, a ostatnio MKS Trzebinia. Kolejna nowa twarz to 19-letni Ukrainiec - Yevgeniy Shutyak. Do zespołu najprawdopodobniej dołączy także Rafał Koprowski, który występował u nas wiosną 2016. Jedynym ubytkiem jest obrońca Rafał Bant. Liczymy, że wszyscy okażą się wartościowymi wzmocnieniami, a Rafałowi życzymy sukcesów nowym klubie. Wiosną na strojach seniorów pojawią się logotypy dwóch firm, którzy wsparli finansowo pierwszą drużynę - Autka.pl oraz Interior, a ich pozyskanie to zasługa Klubu Przyjaciół Wieczystej Kraków.

Pierwszy mecz rundy wiosennej w najbliższą sobotą -czekamy na Was przy Chałupnika!

Wieczysta Kraków - Krakus Swoszowice
sobota, 25.03.2017 r. godz. 14:00

zapowiedź runda wiosenna sparing

Podziel się tą wiadomością: