Na szóstkę!

Na szóstkę!

Z bagażem aż sześciu bramek w niedzielne popołudnie do domu musiała wracać drużyna Górzanki. Wieczysta bez litości wykorzystywała błędy rywali i pewnie zdobyła kolejne 3 ligowe punkty.

Górzanka nigdy nie była łatwym rywalem dla żółto-czarnych. Podobnie niedzielny mecz rozpoczął się od minimalnie niecelnego strzału głową jednego z napastników "zielonych". Na szczęście dla naszej drużyny szybko padła bramka na 1:0. W zamieszaniu podbramkowych piłkę do bramki wepchnął Jakub Cieśla. W I połowie dobre okazje do podwyższenia rezultatu miał jeszcze Szymon Witek, ale bramkę strzałem zza pola karnego zdobył Bartłomiej Rybski.

Po zmianie stron Witek poprawił już skuteczność. Najpierw wykorzystał świetne dośrodkowanie Tomka Sroczyńskiego, a później nieporadność bramkarza oraz obrońców i zrobiło się 4:0. Spokojnie kontrolując mecz Wieczysta zdobyła jeszcze dwie bramki. W 80. minucie Kamil Banachowicz po indywidualnej akcji wymanewrował defensorów i podwyższył na 5:0. W doliczonym czasie gry po zagraniu Patryka Nowakowskiego napastników Wieczystej wyręczył Wąchol i skierował futbolówkę do własnej siatki.

A klasa, 07.05.2017 r. godz. 16:00
Wieczysta Kraków - Górzanka Nawojowa Góra 6:0 (2:0)
Cieśla 19, Rybski 42, Witek 50, 61, Banachowicz 81, Wąchol 90 (s)

Sędziował: Marek Jung

Wieczysta: Małek - J. Świątek (65 Rzeszótko), Świst, Sasak, Cieśla - Sroczyński (70 Nowakowski), Rybski, Górka, Grzyb (75 Koprowski), Banachowicz - Witek (60 M. Świątek)

Górzanka: Bała - Gęślicki, Derejko, Nawała, D. Sobczyk - Wąchol, Krawczyk (66 Stopa), J. Sobczyk, Janikowski - Krzysiak (80 Czech), Dziedziak