Awans jest nasz!

  2017-06-14  

Udało się! Wieczysta wygrała decydujący mecz z bezpośrednim rywalem - Bibiczanką i po dwóch latach wróciła do klasy okręgowej!

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Widać było, że stawka spotkania pęta zawodnikom nogi. Bibiczanka miała dwie bardzo dobre okazji do zdobycia bramki. Najpierw po nieporozumieniu Piotr Śwista z bramkarzem piłka otarła się o poprzeczkę i na szczęście wyszła na rzut rożny. Potem niebezpieczny strzał z pola karnego sparował Mateusz Małek, ale wprost pod nogi Kamila Waśniowskiego. Ten trafił do siatki, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną. Dla Wieczystej prowadzenie mógł zdobyć Kamil Banachowicz, ale nieczysto trafił w piłkę i ta nawet nie wyszła na aut bramkowy.

Minutę po gwizdku na drugą połowę stadion Wieczystej eksplodował radością. Kamil Banachowicz zagrał prostopadle do Szymona Witka, ten zaś próbując strzelać zagrał na tyle dobrze do Tomasza Sroczyńskiego, że ten mógł wpakować piłkę do siatki. Było to pierwsze trafienie Tomka w barwach naszego klubu. Po straconej bramce Bibiczanka rzuciła się do ataków, ale nie miała pomysłu na dobrze zorganizowaną obronę gospodarzy. Bramka wyrównująca jednak padła. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Zawrzykraja Garbacik uprzedził Kubę Cieślę i skierował piłkę do bramki.

Niedługo cieszyła się Bibiczanka z remisu. Chwilę po strzelonej bramce Wieczysta ponownie ją zaskoczyła. Ładna wymiana piłki na skrzydle pomiędzy Tomkiem Sroczyńskim i Mateuszem Niechciałem zakończyła się dośrodkowaniem tego drugiego, które na bramkę zamienił zupełnie niepilnowany na piątym metrze Bartek Grzyb!

Przed końcem meczu jeszcze idealną okazję dla Bibiczanki miał Jakub Raj, ale w sytuacji sam na sam z Mateuszem Małkiem przeniósł piłkę nad poprzeczką. Wieczysta utrzymała prowadzenie i po końcowym gwizdkiem mogła świętować upragniony awans do okręgówki!

A klasa, 11.06.2017 r. godz. 11:00
Wieczysta Kraków - Bibiczanka Bibice 2:1 (0:0)
Sroczyński 46, Grzyb 73 - Garbacik 71

Sędziował: Karol Pigulak
Żółte kartki: Banachowicz - Ponomarenko, Brzeski

Wieczysta: Małek - Cieśla, Świst (46 J. Świątek), Górka, Niechciał - M. Świątek, Rybski (67 Grzyb), Fryc, Banachowicz, Sroczyński (90 Koprowski) - Witek (75 Kwiecień)

Bibiczanka: Betleja - Rechemtiuk, Komenda, Brzeski, Ponomarenko - Dudziński, Zawrzykraj (76 Jamróz), Zabiegaj, Garbacik, Żarnowski (58 P. Kurczek) - Waśniowski (64 Raj)wieczysta bibiczanka seniorzy awans

Podziel się tą wiadomością: