Przerwana domowa passa

Osłabiona kadrowo Wieczysta nie dała rady Kmicie Zabierzów. Była to pierwsza ligowa porażka u siebie "żółto-czarnych" od ponad 2 lat.

Klasa okręgowa, 26.08.2017 r. godz. 17:00
Wieczysta Kraków - AP Kmita Zabierzów 1:2 (0:1)
Kwiecień 75 - Woźniak 35, Skorupa 81

Sędziował: Wojciech Potańczyk
Żółte kartki: Fudali, Górka, Kwiecień - Kuźma, Ramut, Kominiak
Czerwona kartka: Górka 82

Wieczysta: Ryś - Heretyk (21 M. Świątek), Świst, Górka, J. Świątek - Sroczyński (46 Witek), Duniec (60 Grzyb), Fudali, Banachowicz, Suchan - Kwiecień

Kmita: Mucha - Popowicz (65 Kawałek), Pituła, Ramut, Kulesza - Ławrowski (46 Korcel), Burzyński (70 Barczuk), Kuźma, Kominiak, Woźniak (55 Skotnicki) - Skorupa (85 Stygar)

Pierwsza połowa należała do zawodników Kmity, którzy po ładnej akcji objęli prowadzenie w 35 minucie za sprawą Woźniaka. Najlepsze okazje dla Wieczystej w tej części meczu mieli Banachowicz i Kwiecień, ale brakowało precyzji w finalizacji akcji. Po zmianie stron lepiej zaprezentowali się "żółto-czarni" i na kwadrans przed końcem meczu doprowadzili do wyrównanie. Dośrodkowanie z prawej strony ładną główką wykończył Grzegorz Kwiecień. Wieczysta chciała w tym  meczu zgarnąć pełną pule, ale został skarcona. Złe wybicie piłki z pola karnego wykorzystał Skorupa i ustalił wynik meczu na 2:1. Wieczysta po ponad 2 latach poniosła ligową porażkę na własnym stadionie.