Sroga lekcja na Rydlówce

Surową lekcję piłki nożnej od rezerw Garbarni zebrali zawodnicy Wieczystej. Po kiepskiej pierwszej połowie przegranej 0:3, w drugiej części podnieśli się do wyniku 2:3. Ostatnie 5 minut należało jednak do gospodarzy, którzy wygrali 5:2.

Klasa okręgowa, 10.09.2017 r. godz. 14:00
Garbarnia II Kraków - Wieczysta Kraków 5:2 (3:0)
Bufnal 11, Łukasik 26, Ząbczyk 33, Kowalik 85, Górecki 90 - Fryc 55, Suchan 82

Sędziował: Łukasz Marek
Żółte kartki: Fudali - Ząbczyk, Kowalik
Czerwona kartka: Duniec - 62

Garbarnia II: Kozioł - Zygmunt, Krzeszowiak, Łukasik, Górecki - Bujas (61 Kowalik), Kudelski (46 Guguła), Żakowicz, Kitliński (46 Krykun) - Bufnal (77 Głuchaczka), Ząbczyk

Wieczysta: Ryś - J. Świątek, Świst, Górka, Duniec - Sroczyński (57 Witek), Suchan, Fudali (46 Rybski), Fryc, Banachowicz - Kwiecień (65 M. Świątek)

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy wzmocnieni kilkoma zawodnikami pierwszej drużyny co najmniej o klasę przewyższali Wieczystą. Skończyło się 3 bramkami dla Garbarzy, a "żółto-czarni" byli jedynie tłem dla szybko grających przeciwników.

Po zmianie stron Wieczysta zagrała dużo lepiej z przodu. Co prawda Garbarze na potęgę marnowali dogodne okazje bramkowe, ale tracili też gole. W 55 minucie pięknym strzałem z dystansu Kozioła pokonał Filip Fryc. Gdy wydawało się, że drużyna nabiera właściwego rytmu to po faulu z boiska z czerwoną kartką wyleciał Adam Duniec. Nie podłamało to podopiecznych Michała Guji i na 10 minut przed koniec Daniel Suchan zdobył kontaktową bramkę na 2:3. Końcówka jednak należała do Garbarzy, którzy  poprawili skuteczność i w ostatnich 5 minutach zdobyli dwie bramki rozstrzygając ostatecznie spotkanie.