Z liderem na remis

  2018-05-12  

Wieczysta zdobyła cenny punkt z liderem tabeli Kaszowianką. Mogła się podobać konsekwencja w grze naszej drużyny, a przy lepszej skuteczności mogliśmy pokusić się o trzy punkty.

Klasa okręgowa, 12.05.2018 r. godz. 11:00
Wieczysta Kraków - Kaszowianka Kaszów 2:2 (1:1)
Suchan 32, Banachowicz 84 - Arynin 19, Pamuła 60

Sędziował: Grzegorz Jabłoński

Wieczysta: Małek - Górka, Fromont, J. Świątek, Niechciał - Witek, Fudali, Sroczyński, Banachowicz, Suchan - Kwiecień

Kaszowianka: Kozłowski - Nosek, Pabiś, Klima, Koczwara - Armatys, Tyrpuła, Pamuła, Zawora, Grzesiak - Arynin


Od pierwszego gwizdka mecz miał wyrównany przebieg. Więcej przy piłce była drużyna Kaszowianki, ale nie przekładało się to na dobre okazje bramkowe. Wieczysta z kolei skupiała się na odbiorze piłki i szybkim przejściu do kontrataku. 

Taka gra przyniosła efekt w postaci gola dla gości w 19 minucie. Na strzał z dystansu zdecydował się Igor Arynin, piłka jeszcze odbiła się od obrońców i zaskoczyła tym Mateusza Małka. Wieczysta stratą bramki się nie załamała i odpowiedziała niecały kwadrans później. Daniel Suchan zszedł z piłką do środka i uderzył idealnie tuż przy słupku. Tuż przed przerwą szansę na drugą bramką dla „żółto-czarnych” miał Grzegorz Kwiecień, ale nieczysto trafił w piłkę.

Druga połowa bardzo dobrze rozpoczęła się dla gospodarzy. Co chwilą gorąco było pod bramką Kozłowskiego, którego ratował m. in. słupek po uderzeniu Fudalego. Kiedy wydawało się, że gol dla Wieczystej jest kwestią czasu, skuteczną akcje przeprowadził lider z Kaszowa. Do wyrzuconej z autu piłki doskoczył Sebastian Pamuła i skierował ją do bramki. Nie podłamało Wieczystej, która wciąż dążyła do zdobycia gola. Groźnie było po wrzutkach z rzutów wolnych i rożnych. Właśnie tak padło wyrównanie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Niechciała Kamil Banachowicz strzałem główką pokonał bramkarza Kaszowianki. Szalę zwycięstwa na naszą korzyść mógł jeszcze przechylić w ostatniej minucie Szymon Witek, ale w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza.wieczysta kaszowianka seniorzy

Podziel się tą wiadomością: