Ważne zwycięstwo na inaugurację rundy!

W pierwszym meczu rundy wiosennej zespół KS Wieczysta, znacznie wzmocniony kadrowo w przerwie zimowej, wygrał po emocjonującym spotkaniu z Hutnikiem II 3:2 (2:0).

Klasa Okręgowa, 24.03.2019 r. godz. 11:00
Wieczysta Kraków - Hutnik II Kraków 3:2 (2:0)
Madejski 18, Buras 30 (k), Bębenek 77 - Kotwica 51, Bienias 87

Sędziował: Sławomir Steczko
Żółte kartki: Buras, Ptak x2 - Antoniak, Marszalik
Czerwona kartka: Ptak 57
Widzów: 400.

Wieczysta: Małek - Guzik, Górka, Makuch, Niechciał - Bębenek (78 Witek), Ptak, Buras (69 Fryc), Banachowicz, Madejski (90 Fudali) - Guja (46 Suchan)

Hutnik II: Chorążka - Ptak, Antoniak, Bienias, Janecki - Ogonowski (85 Klimek), Sosna, Marszalik, Nowak (25 Sargsyan), Jurek - Kotwica.

Dzisiejszy mecz przyciągnął na stadion przy ul. Chałupnika rekordową ilość widzów, którzy na pewno nie byli zawiedzeni ani poziomem widowiska, ani atmosferą panującą na trybunach. Przed pierwszym gwizdkiem kibice Wieczystej zaprezentowali efektowną oprawę z użyciem rac i świec dymnych, a płot został ozdobiony flagami oraz transparentami okolicznościowymi skierowanymi do piłkarzy naszego Klubu.

Na boisku od pierwszej minuty mocne tempo narzuciła Wieczysta i – jak przystało na najpoważniejszego kandydata do awansu – raz po raz nacierała na bramkę Hutnika. Ataki przyniosły efekt już w 18. minucie, kiedy to fantastyczną szarżą prawą stroną boiska popisał się nowy nabytek naszego klubu, Piotr Madejski, który ze stoickim spokojem wykończył swój rajd ostrym strzałem po długim rogu.

W 30. minucie było już 2:0 dla nas. Sędzia podyktował „jedenastkę” za ewidentny wślizg od tyłu w czystej sytuacji w polu karnym, a pewnym egzekutorem karnego był nie kto inny, jak niezawodny w takich sytuacjach Damian Buras.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, a kibice w dobrych humorach oczekiwać mogli na drugą odsłonę widowiska, jednocześnie ciesząc się piękną, słoneczną wiosną. Po zmianie stron do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy rezerw Hutnika, którzy, nie mając wiele do stracenia, z większą śmiałością ruszyli do ataku. Przyniosło to skutek już w 51. minucie, kiedy błąd obrony Wieczystej wykorzystał Kotwica. 2:1 i w serca fanów „żółto-czarnych” wkraść mogła się nerwowość, szczególnie, iż w 56. minucie po nierozważnym faulu w ataku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał nasz zawodnik Jakub Ptak. Gra w osłabieniu podziałała jednak mobilizująco na gospodarzy i po okresie wyrównanej gry, w 77. minucie udało się podwyższyć prowadzenie. Składną akcję Wieczystej świetnym strzałem pod porzeczkę wykończył wracający na „stare śmieci” wychowanek, Maciej Bębenek, który nie mógł lepiej uczcić swojego powrotu na Chałupnika po kilkunastu latach.

W końcówce spotkania zawodnikom Hutnika II udało się wyprowadzić jeszcze jeden cios, kiedy to dobre dośrodkowanie z lewej strony ładną główką wykończył Mariusz Bienias. Był to jednak tylko gol na otarcie łez gości, gdyż do ostatniego gwizdka wynik nie uległ już zmianie. Wieczysta wygrywa mecz 3:2, zdobywając ważne trzy punkty, które przybliżają nas do wyczekiwanego awansu do IV ligi!

Dziękujemy wszystkim Kibicom za tak liczne przyjście na stadion – każdy z Nas ma udział w tym zwycięstwie! Tym czasem pracujemy dalej – w przyszły weekend naszą drużynę czeka mecz wyjazdowy z Wiślanami II Jaśkowce, natomiast już teraz zapraszamy za dwa tygodnie na Chałupnika, gdzie podejmować będziemy Błękitnych Modlnica. Będziemy informować o dokładnym terminie meczu – obecność obowiązkowa! Hej, hej, Wieczysta!