Rewanż za jesienną porażkę

Złe wspomnienia z jesiennego meczu z Jaśkowicami zostały zatarte. Mimo trudnej pierwszej połowy Wieczysta wysoko dziś wygrała w Skawinie z rezerwami Wiślan 5:0.

Klasa okręgowa, 31.03.2019 r. godz. 11:00
Wiślanie II Jaśkowice - Wieczysta Kraków 0:5 (0:1)
Madejski 40, Bębenek 51, Banachowicz 70, Kwiecień 82, Suchan 90

Wiślanie: Napieralski - Kawaler, Pachel, W. Orłoś, Mardyła - Kowalówka, Balcer, Ignyś, Janeczko (85 Blak), P. Orłoś - Szwajdych

Wieczysta: Małek - Guzik, Makuch, Górka, Niechciał - Bębenek (80 Fryc), Banachowicz, Iwan (79 Fudali), Buras (82 Kwiecień), Madejski (78 Sąder) - Witek (57 Suchan)

Przewaga przez cały czas należała do Wieczystej, ale konsekwencja w grze obronnej gospodarzy oraz trudne boisko powodowały, że „żółto-czarnym” trudno było zagrozić bramce Napieralskiego. Jeśli nie idzie z gry z pomocą powinny przyjść stałe fragmenty. W 40. minucie w pole karne piłkę wrzucił Piotr Madejski, a wychodzący do niej golkiper Wiślan popełnił błąd i przepuścił ją do siatki. W drugiej połowie szybko na 2:0 podwyższył Maciej Bębenek i było pewne, że słabnący fizycznie z minuty na minutę gospodarze w tym meczu już nie zagrożą Wieczystej. Na 3:0 wynik podwyższył Kamil Banachowicz dobijając piłkę po akcji Bębenka, a wynik w końcówce ustalili rezerwowi – Grzegorz Kwiecień i Daniel Suchan.