Zmiana Iwana

Kto wie czy gdyby nie roszada taktyczna w przerwie i przesunięcie Bartka Iwana do przodu Wieczysta spędzałaby Wielkanoc w dobrych nastrojach.

Klasa okręgowa, 20.04.2019 r. godz. 13:00
Wieczysta Kraków - Prokocim Kraków 3:2 (0:2)
Banachowicz 55, Iwan 57, Madejski 83 - Stankiewicz 7, Olszański 42

Sędziował: Tomasz Piróg
Żółte kartki: Iwan, Fryc, Ptak, Kwiecień.

Wieczysta: Mytych - Ptak (65 Fudali), Makuch, Niechciał (22 Fryc), Guzik - Suchan (90 Bębenek), Banachowicz, Buras (72 Kwiecień), Iwan, Madejski - Witek (46 Górka)

Prokocim: Sołtys - Stankiewicz (80 Fornalczyk), Czechowski, Bułat, Wąsik (70 Rokosz) - K. Sierant, Filarski, P. Sierant, Olszański (85 G. Cebula), Nowak - Kucabiński

Pierwsza połowa meczu z Prokocimiem była katastrofalna i do katastrofy w dłuższej mierze mogła doprowadzić. "Żółto-czarni" przegrywali 0:2, a pierwszy celny strzał na bramkę gości oddali dopiero w 43 minucie. W przerwie trener Michał Guja zdecydował się na zmianę ustawienia m. in. przesuwając do przodu Bartosza Iwana. Jak się później okazało było to strzałem w dziesiątkę. "Ajwen" potrafił utrzymać piłkę z przodu i sytuacje bramkowe zaczęły się mnożyć.

Dwie minuty Wieczysta potrzebowała, żeby doprowadzić do remisu. Najpierw wrzutkę Marcina Makucha na gola zamienił Kamil Banachowicz. Chwilę późnej z drugiej strony wrzucał Damian Buras a piłkę do siatki skierował wspominany wcześniej Iwan.

Wieczysta dążyła do zdobycia zwycięskiej bramki i udało się to w 83 minucie. Po strzale-wrzutce Piotra Madejskiego piłka zakręciła i wpadła do siatki przy samym słupku.