Ważny krok

Ważny krok

To był niezwykle ważny mecz dla układu czołówki tabeli i "żółto-czarni" pokazali w nim klasę! Po bardzo dobrej grze i bramkach Piotra Madejskiego, Damiana Burasa, Michała Guji i dwóch Macieja Bębenka wygraliśmy z rezerwami Garbarnii 5:1!

Klasa okręgowa, 28.04.2019 r. godz. 17:45
Garbarnia II Kraków - Wieczysta Kraków 1:5 (0:3)
Baran 55 - Madejski 2, Buras 18 (k), Bębenek 28, 52, Guja 50

Sędziował: Grzegorz Malada
Żółte kartki: Kloc, Krzeszowiak, Strzeboński, Penszkal - Guzik
Widzów: 100

Garbarnia II: Nowak - Kolendowski, Krzeszowiak (55 Trojan), Penszkal, Strzeboński (46 Zalejski)- Paczka, Kloc, Ząbczyk (55 Apostolski), Wojcieszyński (77 Tomczuk), Baran - Feliks

Wieczysta: Mytych - Ptak, Makuch, Górka, Guzik - Bębenek (60 Suchan), Banachowicz, Buras, Iwan (70 Fudali), Madejski (80 Sąder) - Guja (85 Fryc)

Już pierwsza akcja przyniosła prowadzenie żółto-czarnym. W polu karnym po zagraniu Michała Guji z piłką dobrze obrócił się Piotr Madejski i trafił do siatki tuż obok słupka. Wieczysta od początku prezentowała się bardzo dobrze, szybko przenosiła piłkę z obrony do ataku, a ofensywny tercet Bębenek-Guja-Madejski raz po raz nękał defensywę „brązowych”. Taka gra po 20 minutach przyniosła drugiego gola. Maciej Bębenek został sfaulowany w polu karnym, a Damian Buras nie pomylił się z 11 metrów. Po kolejnych 10 minutach było już 3:0. Do odbitej w polu karnym piłki doskoczył Bębenek i strzałem po długim słupku trafił do siatki.

Po zmianie stron Wieczysta „załatwiła sobie mecz” w 8 minut zdobywając dwa gole. Najpierw z rzutu wolnego uderzał Damian Guzik, a do odbitej od poprzeczki piłki doskoczył Guja i skierował ją do bramki. Chwilę później Guja zagrał w pole karne do Bębenka, a ten mając dużo miejsca bez problemu trafił do siatki. Gospodarze co prawda zaraz odpowiedzieli bramką Barana, ale to wszystko na co było ich tego dnia stać. Ostatnie pół godziny Wieczysta spokojnie kontrolowała grę pilnując korzystnego wyniku, który w kontekście walki o awans jest niezwykle dla nas cenny.