Skutecznie i konsekwentnie

Bez fajerwerków, ale skutecznie i konsekwentnie punktując słabości rywala Wieczysta pokonała w Wołowicach Piasta 4:0 i utrzymała fotel lidera tabeli.

Klasa okręgowa, 26.05.2019 r. godz. 16:00
Piast Wołowice - Wieczysta Kraków 0:4 (0:2)
Banachowicz 10, Guja 38 (k), 85, Madejski 63

Sędziował: Piotr Koźmiński
Żółte kartki: Korczek, Rydzyk - Iwan
Widzów: 150

Piast: Syrek - Kosek, Ochmański, Owca, Bujak (70 Korczek) - Jasiołek, Panek, Tomczak, Rydzyk (65 Mlostek), Budziaszek (55 Przebinda) - Goczał

Wieczysta: Małek - Kwiecień (70 Ptak), Makuch, Niechciał, Guzik - Bębenek (75 Sąder), Banachowicz, Iwan (70 Fryc), Fudali (46 Buras), Madejski (66 Suchan) - Guja

W 10 minucie Kamil Banachowicz wykorzystał dobre dośrodkowanie Piotra Madejskiego i głową pokonał bramkarza Piasta. Gospodarze mogli odpowiedzieć 10 minut później, ale strzał Huberta Owcy z rzut wolnego przeleciał nad poprzeczką. Sytuacja ta była w zasadzie jedynym poważnym zagrożeniem bramki „żółto-czarnych” w całym meczu. Przed przerwą Wieczysta podwyższyła wynik na 2:0 po rzucie karnym skutecznie wykorzystanym przez Michała Guję. Po zmianie stron na 3:0 po indywidualnej akcji strzelił Madejski, a wynik na 5 minut przed końcem po dośrodkowaniu Makucha ustalił Guja.