Na ostatniej prostej

Spokojne i przekonywujące zwycięstwo z Borkiem było zadaniem do wykonania w sobotnie popołudnie. "Żółto-czarni" wykonali je bezbłędnie wygrywając 5:0.

Klasa okręgowa, 01.06.2019 r. godz. 17:00
Wieczysta Kraków - Borek Kraków 5:0 (2:0)
Bębenek 12, 26, Buras 72 (k), Suchan 88, Banachowicz 90

Sędziował: Mateusz Pytel
Żółte kartki: Suchan, Niechciał - Skubisz x2
Czerwona kartka: Skubisz 43 (druga żółta)
Widzów: 250

Wieczysta: Małek - Ptak, Górka, Niechciał, Guzik - Bębenek (80 Sąder), Banachowicz, Iwan (57 Fudali), Buras (77 Fryc), Madejski (64 Suchan) - Guja (74 Witek)

Borek: Bartków (80 Tyrała) - Bentkowski, Chochołek, Szopa, Skubisz - Sowa (46 Jeż), Dąbrowski (75 Pałac), Warchoł (46 Wcisło), Markozashvili (64 Smaga), Dziekan - Zając

W 12 minucie po ładnej zespołowej akcji sprytnym strzałem bramkarza gości zaskoczył Maciej Bębenek. W 26 minucie ponownie Bębenek przejął odbitą piłkę po akcji Madejskiego i po raz drugi umieścił ją w siatce. Borek mógł zdobyć kontaktową bramkę, ale piłka minęła minimalnie poprzeczkę. Tuż przed przerwą sytuacja przyjezdnych jeszcze się pogorszyła. Wychodzącego na czystą pozycję Bębenka sfaulował Skubisz za co otrzymał drugą żółtą kartkę i zakończył swój udział w meczu.

W drugiej połowie tempo gry spadło, W 72 minucie po faulu na Damianie Guziku arbiter podyktował rzut karny, który wykorzystał Damian Buras. Było już wtedy wiadome, że "żółto-czarnym" w tym meczu nic złego już się nie stanie. "Kropki nad i" postawili w samej końcówce Daniel Suchan i Kamil Banachowicz ustalając wynik na 5:0.