Początek na piątkę

Minęło 31 sekund, drużyna Dąbskiego nie dotknęła jeszcze piłki, a Wieczysta prowadziła już 1:0. W pierwszym meczu sezonu 2019/20 faworyt był tylko jeden i potwierdził to wygrywając 5:1.
Po 20 minutach Wieczysta prowadziła 3:0 i mecz był już w zasadzie rozstrzygnięty. Po wspomnianej akcji z pierwszych sekund meczu debiutanckie trafienie zaliczył Hubert Pachowicz, po asyście drugiego debiutanta Frańczaka. Kilka minut później dośrodkowanie Madejskiego na bramkę zamienił Bębenek, a 10 minut później dośrodkowanie Burasa wykorzystał Pachowicz trafiając po raz drugi do siatki. Dąbski ograniczał się w zasadzie tylko do przeszkadzania w grze. Piłka przez zdecydowaną część czasu była przy nogach „żółto-czarnych”, a debiutujący między naszymi słupkami Damian Drzewiecki był bezrobotny.

W drugiej połowie chwilę chaosu w naszych szeregach wykorzystali gracze z Dąbia. Po rzucie wolnym w rękę trafiony został Kamil Banachowicz i sędzia podyktował rzut karny. Z 11 metrów trafił Ciesielski i Dąbski w ten sposób zdobył swoją honorową bramkę. Na więcej Wieczysta już nie pozwoliła. Chwilę później karnego tym razem dla Wieczystej wykorzystał Buras (faulowany w polu karnym był Frańczak), a wynik na 5:1 bo bardzo dobrym podaniu Makucha i indywidualnej akcji ustalił Bębenek.

Wieczysta Kraków – Dąbski Kraków 5:1 (3:0)
1:0 Pachowicz 1 (as. Frańczak)
2:0 Bębenek 10 (as. Madejski)
3:0 Pachowicz 21 (as. Buras)
3:1 Ciesielski 56 (k)
4:1 Buras 60 (k)
5:1 Bębenek 70 (as. Makuch)

Sędzia: Wojciech Potańczyk