Wygrany sparing w Bytomiu

W drugim tegorocznym sparingu Wieczysta odniosła drugie zwycięstwo. Na boisku Silesii Miechowice "żółto-czarni" zwyciężyli Polonię Bytom 3:2.

Nasz dzisiejszy przeciwnik – dwukrotny Mistrz Polski Polonia Bytom – zajmuje po rundzie jesiennej drugie miejsce w tabeli III ligi gr. III. To, że zajmowana lokata w tabeli nie jest przypadkowa, potwierdziły pierwszy minuty meczu. Bytomianie skutecznie utrudniali nam budowanie akcji i nie pozwalali rozwinąć skrzydeł naszemu ofensywnego tercetowi Peszko-Szewczyk-Kumah. Na domiar złego bezlitośnie umieli wykorzystać nasze błędy i już po kwadransie gry prowadzili 2:0. Najpierw po błędzie w wyprowadzeniu, piłka trafiła do Bętkowskiego. Ten zacentrował na dalszy słupek, a niezdecydowanie obrońców i testowanego golkipera Kacpra Halczaka wykorzystał Filip Żagiel, który zdołał umieścić piłkę w siatce. Kilka minut później z rzutu rożnego dośrodkował Bętkowski, a z lecącą w światło bramki piłką ponownie nie poradził sobie Halczak i Wieczysta przegrywała 0:2.

Sygnał do przebudzenia w 28 minucie dał Peszko. Jego ostry strzał z narożnika pola karnego z trudem odbił bramkarz gospodarzy. Były reprezentant Polski skuteczniejszy okazał się w 43 minucie. Po prostopadłym zagraniu Jampicha Peszko huknął z ok. 25 metrów tak kąśliwie, że zmylił całkowicie bramkarz bytomian, a piłką wpadła tuż pod poprzeczkę.

W drugiej połowie, po kilku zmianach, Wieczysta przejęła inicjatywę na boisku i częściej zagrażała bramce bytomian. Różnicę zrobił w ostatnich 20 minutach Piotr Madejski. Niedługo po wejściu na boisko, przejął podanie przeciwnika, popędził lewym skrzydłem i wyłożył do pustej bramki piłkę Jakubowi Bąkowi. Ten zdobył w ten sposób swoją debiutancką bramkę w barwach Wieczystej. Tuż przed końcem meczu Madejski zagrał do Peszki, który wbiegł w pole karne i zagrał do Majewskiego, który ustalił wynik na 3:2.

Wcześniej swoją sytuację miała też Polonia, ale bezbłędnie w sytuacji sam na sam z Ochwatem zachował się Miśkiewicz.

Sparing, 23.01.2021 r. godz. 11:00
Polonia Bytom - Wieczysta Kraków 2:3 (2:1)
Żagiel 12, Bętkowski 16 - Peszko 43, Bąk 68, Majewski 88

Polonia: Gniełka – Budzik (78 Kozicki), Bedronka (58 Pryga), Radkiewicz (78 Fulianty), Hałgas (46 Górka) – Wuwer (72 Wójcik), Żagiel (62 Gemborys), Konieczny (46 Lachowski), Bętkowski (46 Stefański), Rakowiecki (46 Wróbel) - Celuch (58 Ochwat)

Wieczysta: Halczak (46 Miśkiewicz) - Frańczak, Jampich (46 Kalemba), Michalski, Kura - Pietras, Urbański (46 Zieliński), Majewski - Peszko, Szewczyk (65 Madejski), Kumah (46 Bąk)