Remis w Łagowie [wideo]

W sparingowym meczu z beniaminkiem III ligi – ŁKS Łagów Wieczysta zremisowała 1:1. W drugiej połowie rywale skorzystali z naszego błędu i objęli prowadzenie. Na 10 minut przed końcem z rzutu karnego wyrównał Radosław Majewski, a w ostatniej akcji meczu wygraną mógł dać Paweł Słonina, ale jego strzał głową z najbliższej odległości wybronił bramkarz.

Wieczysta do Łagowa przyjechała bez lekko kontuzjowanych po meczu z Resovią Peszki i Pietrasa. Miejsce tego drugiego na pozycji defensywnego pomocnika zajął testowany Dominik Stupieńko.

W pierwszej połowie grę prowadzili „żółto-czarni”. Gospodarze ustawieni na własnej połowie, korzystając z atutu wąskiego boiska dość skutecznie wybijali nasze ataki z rytmu. Dobre okazje mieli Majewski, Bąk i Kumah, ale ich strzały były albo blokowane przez obrońców, albo padały łupem bramkarza. Po stronie gospodarzy wyróżniał się rosły Brazylijczyk Amarildo Balotelli, ale dwójka naszych środkowych obrońców nie pozwalała mu dojść do sytuacji bramkowej.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Piotr Madejski, który nadał więcej rozmachu naszym akcjom ofensywnym, ale bramkę zdobyli gospodarze. Damian Korczyk tak niefortunnie wybijał piłkę, że trafił w głowę Patryka Zielińskiego. Odbita piłka trafiła do Miłosza Gierczaka, który nie dał szans Krawczykowi.

Wieczysta po straconym golu z biegiem czasu coraz bardziej się jednak rozkręcała. W 80. minucie w polu karnym podcięty został Hubert Urbański. Arbiter podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Majewski. Ostatnie 10 minut meczu powinno przynieść jeszcze co najmniej 2 bramki dla Wieczystej. Najpierw po dośrodkowaniu Madejskiego piłki nie sięgnął głową Zieliński, a w ostatniej akcji meczu Paweł Słonina z najbliższej odległości główkował tak niefortunnie, że golkiper gospodarzy zdołał odbić piłkę. Po tej akcji arbiter zakończył spotkanie.

Sparing, 06.02.2021 r. godz. 13:00
ŁKS Łagów – Wieczysta Kraków 1:1
Gierczak 64 – Majewski 81 (k)

Wieczysta: Krawczyk – Guzik (46 Frańczak), Jampich (46 Michalski), Jurkowski (46 Kalemba), Kura (46 Korczyk) – Stupieńko (69 Urbański), Zieliński, Majewski – Bąk (46 Madejski), Szewczyk (63 Pachowicz), Kumah (77 Słonina)