Udany sparing w Ostrowcu

Bardzo dobrze na tle III-ligowca zaprezentowali się zawodnicy Wieczystej i pewnie wygrali w Ostrowcu 4:1.

Już od pierwszych minut „żółto-czarni” odważnie ruszyli do ataków i pierwszą dogodną okazję w 5 minucie do otwarcia wyniku meczu miał Guzik, ale dobrze w bramce spisał się bramkarz miejscowych.

Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Majewskiego piłkę strącił głową Krzysztof Szewczyk i ta tuż przy słupku wpadła do bramki.  W 17 minucie błąd w wyprowadzeniu piłki wykorzystał Radosław Majewski. Podał do Szewczyka, a ten został sfaulowany w polu karnym. Z jedenastu metrów nie pomylił się Majewski i Wieczysta podwyższyła na 2:0.

Ataki Wieczystej mimo spokojnego prowadzenia nie ustawały i bramkarz KSZO miał pełne ręce roboty. Aktywny w środku pola był Majewski, który dobrze współpracował z wysuniętym Szewczykiem, a duet Frańczak-Guzik na prawej stronie raz po raz nękał defensywę III-ligowca.

KSZO pod koniec pierwszej połowu mogło zdobyć kontaktową bramkę. Chrzanowski po dośrodkowaniu z prawej strony złożył się do efektownych „nożyc”, ale nie trafił czysto w piłkę i ta minęła słupek.

Druga połowa mimo kilku roszad w składzie również rozpoczęła się od naszych ataków. W 53 minucie do zagrania z głębi pola wystartował Kumah, wyprzedził obrońców i strzałem obok bramkarza podwyższył wynik na 3:0. 10 minut później piłkę w środku pola przejął Urbański i od razu zagrał do Majewski. Ten wypatrzył na boku Kumaha, który wbiegł w pole karne i wyłożył z powrotem piłkę do  Majewskiego, który bez problemu ulokował ją w siatce, zdobywając gola na 4:1.

Po czwartej bramce do głosu częściej zaczęli dochodzić gospodarze. Aktywny był wprowadzony Stanisławski, który sprawiał trochę problemów naszym defensorom. To właśnie on przyczynił się do zdobycia honorowego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zaatakowany przez niego Miśkiewicz nie utrzymał piłki w rękach i do pustej bramki skierował ją Głaz.

Mimo iż arbiter przedłużył sparing aż o 5 minut to wynik nie uległ już zmianie i po dobrej grze Wieczysta pokonała KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4:1.

Sparing, 26.03.2021 r. godz. 13:00
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Wieczysta  Kraków 1:4 (0:2)
Głaz 80 - Szewczyk 7, Majewski 18 (k), 63, Kumah 53

Wieczysta: Krawczyk (46 Miśkiewicz) – Frańczak, Michalski, Jurkowski (61 Kalemba), Kura – Pietras (53 Urbański), Majewski (76 Gawęcki), Gamrot (46 Zieliński) – Guzik, Szewczyk (46 Piejak), Kumah (69 Słonina)