Próba przed pucharem na 5

W ostatnim przedm ligi i meczami pucharowymi sparingu Wieczysta pokonała IV-ligową Unię Tarnów 5:0.

Początek meczu należał do Unii, która potrafiła kilka razy szybko wyjść z własnej połowy i zagrozić naszej bramce. Najbliżej pokonania Miśkiewicza był Biały, ale po jego strzale piłka otarła się o słupek i wyszła za boisko.

Po kwadransie inicjatywę przejęła Wieczysta i… trzykrotnie trafiła w słupek. Najpierw strzał Majewskiego musnął spojenie słupka i poprzeczki. Następnie uderzenie z dystansu Peszki trafiło w słupek, a chwilę później podobny los spotkał uderzenie Szewczyka.

Próby w końcu osiągnęły swój cel. Z rzutu wolnego uderzał Majewski, piłkę próbował dobijać Michalski, ale ta ostatecznie z powrotem trafiła do Majewskiego, który nie miał już problemu z ulokowaniem jej w siatce.

W drugiej połowie Wieczysta wystąpiła w całkowicie nowym składzie. Również w ekipie „Jaskółek” pojawiło się kilku nowych zawodników i gra z początku straciła na płynności. Z czasem jednak na boisku zaczęli dominować „żółto-czarni”, którzy zdobyli 4 gole. Zaczęło się od „tradycyjnego” trafienia w słupek autorstwa Wiktora Piejaka, ale potem już napastnicy Wieczystej się nie mylili. W 66 minucie akcję Kury prawą stroną boiska bez problemu wykończył Bąk. W 79 minucie Krasuski wygrał pozycję w polu karnym, wyłożył piłkę Pachowiczowi, a ten w charakterystyczny dla siebie sposób umieścił ją w siatce. Chwilę później po zagraniu z rzutu wolnego piłkę trącił Zieliński i ta po raz czwarty wpadła do bramki obok bezradnego golkipera tarnowian. Wynik na 5:0 ustalił Pachowicz, dobijając strzał Krasuskiego.

Sparing, 17.10.2021 r. godz. 10:00
Wieczysta Kraków – Unia Tarnów 5:0 (1:0)
Majewski 23, Bąk 66, Pachowicz 79, 83, Zieliński 81

Wieczysta (I połowa): Miśkiewicz – Frańczak, Michalski, Jurkowski, Guzik – Pietras, Gamrot, Majewski – Kumah, Szewczyk, Peszko

Wieczysta (II połowa): Krawczyk – Gawęcki, Jampich, Kalemba, Kura – Urbański, Zieliński, Krasuski - Bąk, Pachowicz, Piejak