Bezdyskusyjny awans!

Po bardzo dobrym jakościowo meczu Wieczysta wygrała z Podhalem Nowy Targ 3:1 i awansowała do 1/4 finału Małopolskiego Pucharu Polski.

Mecz idealnie rozpoczął się dla naszej drużyny. Zaraz po wznowieniu gry rzut rożny wywalczył Kumah. Dośrodkowanie Radosława Majewskiego piękną główką na bramkę zamienił Sławomir Peszko i zanim upłynęła 60 sekunda spotkania Wieczysta prowadziła już 1:0.

Wymarzony początek „żółto-czarni” wykorzystali bezbłędnie. Kolejne minuty kontrolowali przebieg wydarzeń boiskowych wytrącając III-ligowcowi największe atuty. W całej pierwszej połowie nowotarżanie tylko raz zagrozili bramce Miśkiewicza, ale ten pewnie złapał futbolówkę i zażegnał niebezpieczeństwa.

Wieczysta z kolei co chwile stwarzała zagrożenie pod bramką Podhala. Bardzo dobrze dysponowany w środę był nasz tercet ofensywny Kumah-Majewski-Peszko. W 30 minucie wybitą z naszego pola karnego piłkę zgasił zagrywając od razu do Kumaha Majewski. Ghańczyk podciągnął akcję i odegrał z powrotem do Majewskiego, tak, że byłemu reprezentantowi Polski w sytuacji sam na sam nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki.

Druga połowa również mogła rozpocząć się od mocnego uderzenia Wieczystej, ale główka Kumaha minimalnie minęła bramkę. Później swoją okazję miał Sławomir Peszko, ale jego strzał wylądował na słupku. Wieczysta dążyła do zdobycia kolejnego gola i udało jej się to w 66 minucie. Znów rzut rożny egzekwował Majewski, a Seweryn Michalski główką pokonał Styrczulę.

Uspokojeni pewnym prowadzeniem gospodarzy pozwolili sobie na chwilę nieuwagi w 76 minucie, a bramka padła znów po stałym fragmencie gry. Strzał głową Dynarka po rzucie rożnym wybronił Miśkiewicz, ale nie miał szans wobec dobitki Jeziorskiego.

Stracona bramka przebiegu meczu jednak nie odmieniła. Wieczysta mogła jeszcze podwyższyć wynik meczu. Znów po rzucie rożnym główkował Michalski, lecz piłka wylądowała na słupku, a po dobitce wysoko nad poprzeczką. Chwilę później sędzia zagwizdał po raz ostatni i Wieczysta mogła się cieszyć awansem do ćwierćfinału, w którym zmierzy się Beskidem Andrychów.

Puchar Polski, 21.04.2021 r. godz. 16:30
Wieczysta Kraków – Podhale Nowy Targ 3:1 (2:0)