Pierwszy sparing na remis

W pierwszym letnim sparingu Wieczysta zremisowała w Bytomiu z III-ligową Polonią 1:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Jakub Bąk.

Sobotni mecz był debiutem w „żółto-czarnych” barwach trenera Franciszka Smudy. Swoje pierwsze występy w Wieczystej zanotowali też Dawid Linca, Radosław Nowicki, Łukasz Burliga i Patrik Misak.

Trener Smuda na mecz w Bytomiu przygotował dwa składy, które zagrały w meczu po 45 minut. Od pierwszego gwizdka sędziego Wieczysta wysoko zaatakowała miejscowych ograniczając możliwość wyprowadzenia piłki. Na pierwszą bramkę nie trzeba było długo czekać. Akcję Krasuskiego i Guzika pewnie wykończył Jakub Bąk. Wieczysta kontynuowała swoją grę opartą o wysoki i agresywny odbiór piłki, ale nie przełożyło się to na kolejne bramki.

Gospodarze pierwszy raz zagrozili naszej bramce w 19 minucie. Po strzale z dystansu Płonki, Miśkiewicz końcami palców odbił piłkę na rzut rożny. Bezradny był jednak w 40 minucie. Wróbel urwał się naszą lewą stronę, zagrał na środek bramki do Celucha, a ten z najbliższej odległości trafił do siatki.

Po przerwie  na boisku pojawiła się całkiem nowa jedenastka, ale obraz gry nie uległ zmianie. Mimo nowego ustawienia z trójką obrońców „żółto-czarni” wyglądali bardzo solidnie na tle rywala z czołówki śląskiej III ligi. Brakowało jedynie postawienia „kropki nad i” w postaci zwycięskiej bramki. Najlepszą do tego okazję miał w 77 minucie Misak, ale jego strzał w minął nieznacznie słupek.

Wieczysta po pierwszym tygodniu przygotowań do sezonu zaprezentowała się bardzo pozytywnie na tle wyżej notowanego rywala i zremisowała pierwszy sparing 1:1.

Sparing, 17.07.2021 r. godz. 11:00
Polonia Bytom – Wieczysta Kraków 1:1 (1:1)
Celuch 40 – Bąk 10

Żółte kartki: Stefański – Frańczak, Urbański

Polonia: Gniełka (46 Kamiński) - Budzik (46 Hałgas, 60 Wójcik), Bedronka, Krotofil (46 Belica), Hałgas (45 Górka) - Konieczny (46 Wuwer), Wróbel (46 Iwanek), Krzemień (89 Anklewicz), Płonka (65 Belski), Stefański (75 Piontek) - Celuch (64 Kotalczyk)

Wieczysta (I połowa): Miśkiewicz  – Frańczak, Kołodziej, Guzik – Linca, Urbański, Pietras, Bąk – Nowicki, Piejak, Krasuski
Wieczysta (II połowa): Krawczyk – Jampich, Michalski, Jurkowski – Burliga, Gamrot, Majewski, Kura – Peszko, Szewczyk, Misak