Wygrany sparing z ŁKS Łagów

W drugim letnim sparingu Wieczysta pokonała III-ligowy ŁKS Łagów 2:1. Bramki dla "żółto-czarnych" zdobyli Jakub Bąk i Adrian Jurkowski.

Trener Smuda podobnie jak w sobotnim sparingu w Bytomiu przygotował dziś na mecz dwa składy. I połowa meczu toczyła się w dość intensywnym tempie. Wieczysta starała się wysoko odbierać piłkę, Łagów z kolei wyprowadzał groźne kontrataki. Jeden z nich, w 40 minucie, zakończył się golem autorstwa Artura Piróga. „Żółto-czarni” powinni objąć prowadzenie wcześniej. Dwukrotnie blisko zdobycia bramki był Patrik Misak (strzał w poprzeczkę i pozycja spalona) oraz Sławomir Peszko, który w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza.

Po zmianie stron podopieczni trenera Smudy doprowadzili szybko do wyrównania. W 51 minucie testowany w tym meczu zawodnik popisał się akcją prawą stroną boiska, zacentrował w pole karne, a tam Jakub Bąk pewnie umieścił ją w siatce.

Zdobytą bramką Bąk zrehabilitował się za zmarnowany chwilę wcześniej rzut karny, który arbiter podyktował po faulu bramkarza ŁKSu na Szewczyku.

Wieczysta dążyła do zdobycia zwycięskiej bramki i udało się to na 10 minut przed końcem meczu. Dośrodkowanie z rzut wolnego Dawid Lincy przeciął Adrian Jurkowski i skierował piłkę do siatki.

Sparing, 21.07.2021 r. godz. 18:00
Wieczysta Kraków - ŁKS Łagów 2:1 (0:1)
Bąk 51, Jurkowski 82 – Piróg 40

Wieczysta (I połowa): Plewka – Jampich, Michalski, Kołodziej – Burliga, Pietras, Majewski, Kura – Peszko, Piejak, Misak

Wieczysta (II połowa): Krawczyk – Frańczak, Jurkowski, Guzik – testowany (69 Linca), Urbański, Nowicki, Bąk – Gamrot, Szewczyk, Krasuski