Tempo pod kontrolą

Niedzielny mecz z beniaminkiem z Białki zgromadził liczną publiczność, która zobaczyła czwartą ligową wygraną "żółto-czarnych".

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla naszej drużyny. W 5 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Mišák, a piłka idealnie wpadła do siatki ponad interweniującym bramkarzem gospodarzy. 7 minut później w zamieszaniu po rzucie różnym odnalazł się pochodzący z powiatu suskiego Łukasz Burliga, zdobywając „w domu” drugą bramkę w meczu, a swoją pierwszą w barwach Wieczystej.

Szybko osiągnięta dwubramkowa zaliczka napędzała „żółto-czarnych”, czego efektem był zdobyty chwilę później kolejny gol. Z prawej strony idealnie piłkę w pole karne zacentrował Mišák, a tam niepilnowany Peszko umieścił ją w bramce.

Rozpędzona Wieczysta potknęła się w 22 minucie. Błąd w naszej defensywie przy linii bocznej wykorzystali miejscowi i w polu karnym został sfaulowany Hutyria. Z 11 metrów pewnie trafił Puzik zdobywając kontaktową bramkę.

Gol ten ośmielił gospodarzy, którzy starali się prostymi środkami (długą piłką na Hutyrię) przedostać się pod bramkę Plewki. Groźne też były dalekie wyrzuty z autu autorstwa Mentela. Po jednym z nich przed utratą bramki uratowała nas poprzeczka.

W drugiej połowie Wieczysta uspokoiła grę i zdobyła jeszcze dwa gole pieczętujące zwycięstwo. Najpierw Sławomir Peszko w polu karnym wyłuskał piłkę zawodnikowi Tempa i został przez niego sfaulowany. Rzut karny wykorzystał Radosław Majewski. 10 minut później znów w polu karnym sfaulowany został Peszko i znów do piłki na 11 metrze podszedł Majewski. Tym razem jednak jego strzał trafił w słupek. Odbita piłka trafiła jednak pod nogi Adriana Frańczaka, który zacentrował w pole karne, a tam skuteczną główką popisał się Patrik Mišák, ustalając wynik na 5:1 dla Wieczystej.

Keeza IV liga, 22.08.2021 r. godz. 17:00
Tempo Białka – Wieczysta Kraków 1:5 (1:3)
Puzik 22 (k) – Mišák 5, 59, Burliga 12, Peszko 17, Majewski 49 (k)

Sędziował: Waldemar Pyznar
Żółte kartki: Groń, Palarczyk, Kalicki, Mentel – Kołodziej
Widzów: 700.

Tempo: Wałach – Marek, Gruca, Mentel, Motor – Piekarczyk (46 Kalicki), Puzik (78 Woźny), Wacławik (65 Janeczek), Groń – Palarczyk (78 Ł. Rupa), Hutyria (58 Madziała)

Wieczysta: Plewka – Bąk, Kołodziej, Jampich - Burliga (82 Linca), Gamrot (75 Nowicki), Pietras (87 Urbański), Kumah (46 Frańczak) - Misak (75 Szewczyk), Majewski, Peszko