Zaczęli grać po przerwie. Wieczysta II – Kabel 4:2.

Po słabej pierwszej połowie rezerwy Wieczystej odmieniły obraz meczu i awansowały do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski, wygrywając z Kablem Kraków 4:2.

Od pierwszych minut środowego meczu zarysowała się przewaga drugiej drużyny Wieczystej. Jednak wolno rozgrywane akcje były szybko rozbijane przez dobrze zorganizowaną obronę Kabla. Nisko ustawieni goście szukali swoich szans w długich piłkach zagrywanych na swojego napastnika. Plan ten wypalił w 24 minucie. Sam na sam z Jasowiczem wyszedł Sebastian Stachel i zdobył gola na 1:0. Bramka niespecjalnie zmieniła oblicze gry. Wieczysta nadal atakowała, ale robiła to zbyt wolno by zaskoczyć Fundamenta. Przebłysk szybszej gry zaowocował dobrym podaniem Makucha do Łazarczyka, który wyszedł zza pleców obrońców i zdobył wyrównującą bramkę.

Remis nie utrzymał się jednak długo. Minutę później po kolejnym długim zagraniu, kolejny raz Sebastian Stachel pokonał Jasowicz i przywrócił Kablowi prowadzenie, którym zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Po zmianie stron podopieczni trenera Łukasza Kubika wzięli się mocniej do pracy. Szybsza i dokładniejsza gry przyniosła efekty w 50 minucie. Po zagraniu ręką jednego z zawodników Kabla arbiter podyktował rzut karny, który wykorzystał Hubert Pachowicz.

W 64. minucie ten sam zawodnik wprawił w konsternację wszystkich widzów tego spotkania łącznie z arbitrem. Po dośrodkowaniu w pole karne Fundament wybijając piłkę nabił Pachowicza, który asekurował toczącą się do bramki futbolówkę. Gdy ta przekroczyła linię bramkową zagarnął ją z powrotem nogą, by ustawić na środku boiska. Arbiter po konsultacji z asystentem bramkę uznał i w ten sposób „żółto-czarni” wyszli pierwszy raz w tym meczu na prowadzenie.

Kabel po straconej bramce nie był w stanie już odmienić losów meczu, a Wieczysta dorzuciła jeszcze czwartego gola. Dośrodkowanie w pole karne zgrał głową przed bramkę Sawicki, a tam czyhał już Pachowicz, który trafiając do siatki skompletował hat-trick i ustalił wynik na 4:2. Wieczysta w kolejnej rundzie okręgowego Pucharu Polski zmierzy się w wygranym meczu Pogoń Skotniki – Nadwiślan Kraków.

Puchar Polski, 25.08.2021 r. godz. 17:00
Wieczysta II Kraków – Kabel Kraków 4:2 (1:2)